Świat przyrodniczych osobliwości

ametyst_.JPG

Z początkiem maja w Heringsdorfie, przy Neuhofer Straße 75, swoje podwoje otworzyła niezwykła ekspozycja. Zajmująca powierzchnię półtora tysiąca metrów kw. wystawa zabiera zwiedzających w fascynującą podróż przez 500 milionów lat historii przyrody. Jej twórcy, entomolodzy Sabine i Hilmar Lehmann, którzy w 2005 roku stworzyli farmę motyli w Trassenheide, nie kryją, że nowa ekspozycja w Heringdorfie jest spełnieniem kolejnego z ich wielkich marzeń.

W Heringsdorfie tkwią rodzinne korzenie Sabine Lehmann. Dzięki nowemu projektowi powróciła do kurortu wraz z mężem i bagażem pełnym fascynujących eksponatów, które państwo Lehmann zgromadzili dzięki swojej kolekcjonerskiej pasji podczas trwającego półtorej dekady pobytu w tropikalnej Azji.

Twórcy ekspozycji szczególny nacisk położyli na prezentację niezwykłych formacji skalnych, skamieniałości, żywych okazów barwnych ryb i niespotykanych insektów. Niewątpliwym hitem jest pięciotonowa druza ametystowa i prawdopodobnie jedyna w swoim rodzaju w skali całego świata pieczara wykładana kamieniami szlachetnymi, nad którą prace trwały przeszło dwa miesiące.

Prócz tych liczących sobie około 500 milionów lat skalnych okazów, na wystawie prezentowanych jest jeszcze wiele innych przykładów zadziwiającej kreatywności natury: skamieliny ślimaków, muszli, kości dinozaurów i gniazdo z ośmioma jajkami tych wymarłych gadów.

Uwagę zwraca też wykonany z drobiazgową dokładnością model szkieletu „pierwszego człowieka” - „Lucy”, który znaleziono w roku 1974 w Hadar w Etiopii. Całość uzupełnia 18 dużych akwariów z tropikalnymi rybami oraz ciąg terrariów z żywymi okazami wielkich insektów.

Z budynkiem „Świata przyrodniczych osobliwości” sąsiaduje tematyczny ogród z azjatyckimi rzeźbami, kołem wodnym i źródełkiem, zaś na pobliskim tarasie działa kawiarenka „Cafe Naturerlebniswelt“.

Javascript is required to view this map.

Neuhofer Str. 754
17424 Seebad Heringsdorf
Tel.: +49 38378 - 498674

Super

Zdjęcie odjechane. Wybieram się.

Dodaj nową odpowiedź

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

[] Najnowsze komentarze

Titel Autor Data
Holdu Pruskiego Anonim 28 mrz. 2018 - 19:39
Dyalise Anonim 15 st. 2018 - 18:36
Quappen kaufen Anonim 6 gru. 2017 - 20:25
Przysługa? Anonim 7 li. 2017 - 09:41
Co gorsza przybędą kolejne transporty siarki Anonim 28 paź. 2017 - 09:21
Racja! Anonim 24 paź. 2017 - 20:20

[] Najczęściej czytane

Trzech tenorów.jpg

Choć koronawirus znacząco wpłynął na działalności kultury, to nie oznacza, że żadnych wydarzeń w Świnoujściu nie będzie. Wręcz przeciwnie. Wszystkie imprezy odbędą się muszli koncertowej na promenadzie, gdzie jednorazowo może przebywać maksymalnie 500 osób. Wszyscy uczestnicy koncertów powinni mieć maseczkę i stosować się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, a także poleceń obsługi. Na ławkach będą wydzielone miejsca, na których będzie można zasiąść. Początek koncertów już 26 czerwca.

ryby portal.jpg

Jedzenie ryb jest zdrowe, ale dlaczego? Jak przyrządzać ryby, aby były smacznym i wartościowym posiłkiem? Czy warto kupować ryby z regionu, czy raczej szukać tych żyjących w odległych morzach i oceanach? Na takie pytania postarają się odpowiedzieć organizatorzy akcji „Wolin z rybą na talerzu”. Projekt jest realizowany przez Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków. Pierwsza impreza z cyklu „Wolin z rybą na talerzu” odbędzie się już 1 i 2 sierpnia na Błoniach w Wolinie.

koncert portal.jpg

Już jutro (1.08) muszla koncertowa przy promenadzie wybrzmi fantastycznymi dźwiękami jazzu w wykonani grupy EABS z gościnnym udziałem Pauliny Przybysz. To jednak nie jedyna atrakcja tego wieczoru. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny. Obowiązuje reżim sanitarny.