Świat przyrodniczych osobliwości

ametyst_.JPG

Z początkiem maja w Heringsdorfie, przy Neuhofer Straße 75, swoje podwoje otworzyła niezwykła ekspozycja. Zajmująca powierzchnię półtora tysiąca metrów kw. wystawa zabiera zwiedzających w fascynującą podróż przez 500 milionów lat historii przyrody. Jej twórcy, entomolodzy Sabine i Hilmar Lehmann, którzy w 2005 roku stworzyli farmę motyli w Trassenheide, nie kryją, że nowa ekspozycja w Heringdorfie jest spełnieniem kolejnego z ich wielkich marzeń.

W Heringsdorfie tkwią rodzinne korzenie Sabine Lehmann. Dzięki nowemu projektowi powróciła do kurortu wraz z mężem i bagażem pełnym fascynujących eksponatów, które państwo Lehmann zgromadzili dzięki swojej kolekcjonerskiej pasji podczas trwającego półtorej dekady pobytu w tropikalnej Azji.

Twórcy ekspozycji szczególny nacisk położyli na prezentację niezwykłych formacji skalnych, skamieniałości, żywych okazów barwnych ryb i niespotykanych insektów. Niewątpliwym hitem jest pięciotonowa druza ametystowa i prawdopodobnie jedyna w swoim rodzaju w skali całego świata pieczara wykładana kamieniami szlachetnymi, nad którą prace trwały przeszło dwa miesiące.

Prócz tych liczących sobie około 500 milionów lat skalnych okazów, na wystawie prezentowanych jest jeszcze wiele innych przykładów zadziwiającej kreatywności natury: skamieliny ślimaków, muszli, kości dinozaurów i gniazdo z ośmioma jajkami tych wymarłych gadów.

Uwagę zwraca też wykonany z drobiazgową dokładnością model szkieletu „pierwszego człowieka” - „Lucy”, który znaleziono w roku 1974 w Hadar w Etiopii. Całość uzupełnia 18 dużych akwariów z tropikalnymi rybami oraz ciąg terrariów z żywymi okazami wielkich insektów.

Z budynkiem „Świata przyrodniczych osobliwości” sąsiaduje tematyczny ogród z azjatyckimi rzeźbami, kołem wodnym i źródełkiem, zaś na pobliskim tarasie działa kawiarenka „Cafe Naturerlebniswelt“.

Javascript is required to view this map.

Neuhofer Str. 754
17424 Seebad Heringsdorf
Tel.: +49 38378 - 498674

Super

Zdjęcie odjechane. Wybieram się.

Dodaj nową odpowiedź

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

[] Najnowsze komentarze

Titel Autor Data
Holdu Pruskiego Anonim 28 mrz. 2018 - 19:39
Dyalise Anonim 15 st. 2018 - 18:36
Quappen kaufen Anonim 6 gru. 2017 - 20:25
Przysługa? Anonim 7 li. 2017 - 09:41
Co gorsza przybędą kolejne transporty siarki Anonim 28 paź. 2017 - 09:21
Racja! Anonim 24 paź. 2017 - 20:20

[] Najczęściej czytane

Tallboy Swinoujscie.jpg

Zakończyły się przygotowania do neutralizacji Tallboya - największej bomby lotniczej z czasów II wojny światowej znalezionej w Polsce. Niewybuch spoczywa na dnie Kanału Piastowskiego w pobliżu przeprawy promowej „Karsibór” w Świnoujściu. Unieszkodliwienie Tallboya zostanie przeprowadzone w dniach 12-16 października. W tym czasie należy spodziewać się dużych utrudnień w żegludze po Kanale Piastowskim oraz na przeprawach promowych. Władze Świnoujścia apelują do kierowców o rozwagę i ograniczenie podróżowania przez Świnoujście. Podczas neutralizacji Tallboya przeprawa „Karsibór” będzie nieczynna i przejazd przez Świnoujście będzie bardzo utrudniony. Kierowcy powinni korzystać z alternatywnej drogi przez przejścia graniczne Kołbaskowo-Pommellen i Lubieszyn-Linken.

foto wystawa.jpg

Czym jest fotografia? Czy pasją ludzi zamykających obraz świata na nieruchomym zdjęciu? A może, jak mówiła amerykańska pisarka Susan Sontag: „Pragnienie robienia zdjęć jest właściwie niewybredne, gdyż fotografowanie utożsamia się obecnie z przekonaniem, że dzięki aparatowi wszystko można uczynić interesującym. Jak jest w istocie? Możemy się o tym przekonać w Galerii Sztuki Współczesnej „Miejsce sztuki44” przy ul. Armii Krajowej 13, w której prezentowana jest wystawa „Jestem Okiem”.

el papa wystawa portal.jpg

Dzięki współpracy z galerią BuchKunst-Usedom/Kunsthalle z Ahlbecku udało się zorganizować w Świnoujściu grafik Armina Muellera-Stahla – znanego niemieckiego artysty, nominowanego do Oskara za drugoplanową rolę w filmie „Blask” Scotta Hicksa. Jego prace można oglądać w galerii ARTPORT w kawiarni El Papa Cafe Hemingway przy ul. Bohaterów Września 69.

tunel portal.jpg

17 marca 2021 roku – ten dzień przejdzie do historii Świnoujścia. To właśnie wtedy ma się rozpocząć drążenie tunelu między wyspami Uznam i Wolin. Mimo problemów związanych z koronawirusem prace na budowie idą pełną parą. Są już gotowe pierwsze betonowe segmenty, z których będzie wykonany tunel. To kolejny ważny etap inwestycji. Z segmentów powstanie główna obudowa tunelu. Będzie ona montowana podczas wiercenia pod rzeką Świną.