Świat przyrodniczych osobliwości

ametyst_.JPG

Z początkiem maja w Heringsdorfie, przy Neuhofer Straße 75, swoje podwoje otworzyła niezwykła ekspozycja. Zajmująca powierzchnię półtora tysiąca metrów kw. wystawa zabiera zwiedzających w fascynującą podróż przez 500 milionów lat historii przyrody. Jej twórcy, entomolodzy Sabine i Hilmar Lehmann, którzy w 2005 roku stworzyli farmę motyli w Trassenheide, nie kryją, że nowa ekspozycja w Heringdorfie jest spełnieniem kolejnego z ich wielkich marzeń.

W Heringsdorfie tkwią rodzinne korzenie Sabine Lehmann. Dzięki nowemu projektowi powróciła do kurortu wraz z mężem i bagażem pełnym fascynujących eksponatów, które państwo Lehmann zgromadzili dzięki swojej kolekcjonerskiej pasji podczas trwającego półtorej dekady pobytu w tropikalnej Azji.

Twórcy ekspozycji szczególny nacisk położyli na prezentację niezwykłych formacji skalnych, skamieniałości, żywych okazów barwnych ryb i niespotykanych insektów. Niewątpliwym hitem jest pięciotonowa druza ametystowa i prawdopodobnie jedyna w swoim rodzaju w skali całego świata pieczara wykładana kamieniami szlachetnymi, nad którą prace trwały przeszło dwa miesiące.

Prócz tych liczących sobie około 500 milionów lat skalnych okazów, na wystawie prezentowanych jest jeszcze wiele innych przykładów zadziwiającej kreatywności natury: skamieliny ślimaków, muszli, kości dinozaurów i gniazdo z ośmioma jajkami tych wymarłych gadów.

Uwagę zwraca też wykonany z drobiazgową dokładnością model szkieletu „pierwszego człowieka” - „Lucy”, który znaleziono w roku 1974 w Hadar w Etiopii. Całość uzupełnia 18 dużych akwariów z tropikalnymi rybami oraz ciąg terrariów z żywymi okazami wielkich insektów.

Z budynkiem „Świata przyrodniczych osobliwości” sąsiaduje tematyczny ogród z azjatyckimi rzeźbami, kołem wodnym i źródełkiem, zaś na pobliskim tarasie działa kawiarenka „Cafe Naturerlebniswelt“.

Javascript is required to view this map.

Neuhofer Str. 754
17424 Seebad Heringsdorf
Tel.: +49 38378 - 498674

Super

Zdjęcie odjechane. Wybieram się.

Dodaj nową odpowiedź

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

[] Najnowsze komentarze

Titel Autor Data
Holdu Pruskiego Anonim 28 mrz. 2018 - 19:39
Dyalise Anonim 15 st. 2018 - 18:36
Quappen kaufen Anonim 6 gru. 2017 - 20:25
Przysługa? Anonim 7 li. 2017 - 09:41
Co gorsza przybędą kolejne transporty siarki Anonim 28 paź. 2017 - 09:21
Racja! Anonim 24 paź. 2017 - 20:20

[] Najczęściej czytane

granica portal.jpg

W piątek 24 kwietnia mają protestować mieszkańcy pogranicza domagający się ponownego otwarcia granic. Są to głównie osoby, które na co dzień pracują u naszych sąsiadów, prowadzą interesy lub po prostu chcą kupić lekarstwa. Protest zaplanowano na godz. 19.00. Inicjatorzy akcji zbierają również podpisy pod petycją skierowaną do rządu. Można ją podpisać w internecie na grupie facebookowej poświęconej protestowi „Wpuśćcie nad do pracy – Wpuśćcie nas do domu”. Czy w Świnoujściu dojdzie do protestu?

parkowanie portal.jpg

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Nie będzie Strefy Płatnego Parkowania w centrum Świnoujścia. Przynajmniej na razie. Z powodu koronawirusa władze miasta zdecydowały się odłożyć w czasie wprowadzenie opłat. Mają one zacząć obowiązywać od maja 2021 roku.

protest portal.jpg

Na dawnym przejściu granicznym Świnoujście-Ahlbeck zgromadziło się w piątek około 100 osób, aby wyrazić swoje niezadowolenie z powodu zamkniętych granic na wyspie Uznam. Była to część większego protestu obejmującego całe pogranicze polsko-niemieckie i polsko-czeskie. W Świnoujściu akcja przebiegła bardzo spokojnie. Policja i Straż Graniczna nie interweniowała.

głowacki.jpg

Już w piątek dowiemy się jaki będzie los jednego z najbardziej zasłużonych i znanych świnoujskich żaglowców „Kapitan Głowacki”. Zabytkowa jednostka została wystawiona na sprzedaż. Otwarcie ofert zaplanowano na 29 maja. W 70 procentach właścicielem żaglowca jest Polski Związek Żeglarski, pozostała część jest w rękach Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.