Świat przyrodniczych osobliwości

ametyst_.JPG

Z początkiem maja w Heringsdorfie, przy Neuhofer Straße 75, swoje podwoje otworzyła niezwykła ekspozycja. Zajmująca powierzchnię półtora tysiąca metrów kw. wystawa zabiera zwiedzających w fascynującą podróż przez 500 milionów lat historii przyrody. Jej twórcy, entomolodzy Sabine i Hilmar Lehmann, którzy w 2005 roku stworzyli farmę motyli w Trassenheide, nie kryją, że nowa ekspozycja w Heringdorfie jest spełnieniem kolejnego z ich wielkich marzeń.

W Heringsdorfie tkwią rodzinne korzenie Sabine Lehmann. Dzięki nowemu projektowi powróciła do kurortu wraz z mężem i bagażem pełnym fascynujących eksponatów, które państwo Lehmann zgromadzili dzięki swojej kolekcjonerskiej pasji podczas trwającego półtorej dekady pobytu w tropikalnej Azji.

Twórcy ekspozycji szczególny nacisk położyli na prezentację niezwykłych formacji skalnych, skamieniałości, żywych okazów barwnych ryb i niespotykanych insektów. Niewątpliwym hitem jest pięciotonowa druza ametystowa i prawdopodobnie jedyna w swoim rodzaju w skali całego świata pieczara wykładana kamieniami szlachetnymi, nad którą prace trwały przeszło dwa miesiące.

Prócz tych liczących sobie około 500 milionów lat skalnych okazów, na wystawie prezentowanych jest jeszcze wiele innych przykładów zadziwiającej kreatywności natury: skamieliny ślimaków, muszli, kości dinozaurów i gniazdo z ośmioma jajkami tych wymarłych gadów.

Uwagę zwraca też wykonany z drobiazgową dokładnością model szkieletu „pierwszego człowieka” - „Lucy”, który znaleziono w roku 1974 w Hadar w Etiopii. Całość uzupełnia 18 dużych akwariów z tropikalnymi rybami oraz ciąg terrariów z żywymi okazami wielkich insektów.

Z budynkiem „Świata przyrodniczych osobliwości” sąsiaduje tematyczny ogród z azjatyckimi rzeźbami, kołem wodnym i źródełkiem, zaś na pobliskim tarasie działa kawiarenka „Cafe Naturerlebniswelt“.

Javascript is required to view this map.

Neuhofer Str. 754
17424 Seebad Heringsdorf
Tel.: +49 38378 - 498674

Super

Zdjęcie odjechane. Wybieram się.

Dodaj nową odpowiedź

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

[] Najnowsze komentarze

Titel Autor Data
Holdu Pruskiego Anonim 28 mrz. 2018 - 19:39
Dyalise Anonim 15 st. 2018 - 18:36
Quappen kaufen Anonim 6 gru. 2017 - 20:25
Przysługa? Anonim 7 li. 2017 - 09:41
Co gorsza przybędą kolejne transporty siarki Anonim 28 paź. 2017 - 09:21
Racja! Anonim 24 paź. 2017 - 20:20

[] Najczęściej czytane

portal deweloperzy.jpg

Ekolodzy i architekci krajobrazu alarmują. Za kilkanaście lat nie będzie już dziewiczych plaż na polskim Wybrzeżu. Takich miejsc, gdzie można wypocząć na łonie natury z dala od zgiełku i tysięcy turystów. Wszystko przez deweloperów, którzy budują apartamentowce na potęgę. W Świnoujściu praktycznie wszystkie działki w dzielnicy nadmorskiej w stronę falochronów są sprzedane. Tam, gdzie do tej pory rósł las, dziś powstają ogromne kompleksy hotelowo-apartamentowe.

wiatrak portal.jpg

Do końca października ma się zakończyć remont popularnego świnoujskiego Wiatraka. Obecnie jest on odgrodzony i niedostępny dla turystów. Zmienił też całkowicie wygląd. Stracił swoją biel i skrzydła. Na szczęście niedługo będzie wyglądał jak nowy. Remont odbywa się zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz Wiatraka. Koszt prac wyniesie prawie 180 tysięcy zł. Tempo prac jest uzależnione od pogody. Samo malowanie Wiatraka odbywa się co kilka miesięcy. Wszystko z powodu turystów i mieszkańców, którzy
piszą po białej konstrukcji budowli.

molenda wywiad_0.jpg

Zapraszamy do przeczytania wywiadu ze znanym świnoujskim podróżnikiem i pisarzem Jarosławem Molendą. Właśnie ukazała się jego najnowsza ksiązka "Rzeźnik z Niebuszewa", która jest rekonstrukcją najpotworniejszej zbrodni w powojennej historii Szczecina. Opisuje ona historię Józefa Cyppka oskarżonego o liczne morderstwa a nawet kanibalizm. Mężczyznę okrzyknięto wówczas pierwszym seryjnym mordercą w powojennej Polsce. „Rzeźnik z Niebuszewa” to pierwsza książka J. Molendy o takiej tematyce i jak się okazuje nie ostatnia!

promenada portal.jpg

Nadal nie wiadomo kiedy zakończy się remont promenady historycznej. Wykonawca inwestycji przesyła do Urzędu Miasta kolejne wnioski z nowymi terminami zakończenia robót. Nieoficjalnie mówi się, że remont może się zakończyć dopiero w maju 2020 roku! I to raczej w optymistycznym scenariuszu. Miasto nałożyło już na wykonawcę kary za opóźnienia.