Okradali w pociągach ze Świnoujścia

cbs2.jpg

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło gang, który okradał pasażerów w pociągach jadących ze Świnoujścia. Ofiarami przestępców padali głównie obcokrajowcy. Podczas zatrzymania członków gangu znaleziono spore ilości pieniędzy m.in. euro. Policja apeluje do ofiar gangu o kontakt. Poszkodowani mogą dzwonić na specjalny numer telefonu (+48) 477 218 984.

Przestępcy okradali pasażerów głównie w pociągach dalekobieżnych: „Przemyślanin” na trasie Świnoujście – Przemyśl oraz „Uznam” na trasie Świnoujście – Warszawa. Podczas podróży dosypywali oni podróżnym różne środki farmaceutyczne do napojów. Gdy ofiara była już całkowicie nieprzytomna lub otumaniona, przestępcy dokonywali kradzieży. Ich łupem padały głównie pieniądze znajdujące się w podręcznych saszetkach, odzieży czy bagażu. Jak ustalono członkowie gangu byli także agresywni wobec konduktorów, których próbowano zastraszyć. Podejrzanym o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą jest mieszkaniec Warszawy, 30-letni Robert B. Łącznie zatrzymano siedem osób, które zostały tymczasowo aresztowane.

- Apelujemy do osób, które zostały okradzione w pociągach, a nie zawiadomiły o tym organów ścigania o kontakt z policjantami. Ofiarami gangu padali głównie obcokrajowcy, co pozwalało przypuszczać członkom grupy, że przestępstwa nie zostaną zgłoszone - mówi rzecznik prasowy komendanta CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Prokuratura zwraca się do wszystkich osób, które zostały w ten sposób okradzione o poinformowanie o tym fakcie właściwych dla ich miejsca pobytu i zamieszkania jednostek policji lub prokuratury albo zwrócenie się bezpośrednio do CBŚP.

Fot. CBŚP

Kommentar hinzufügen

  • Internet- und E-Mail-Adressen werden automatisch umgewandelt.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Zeilen und Absätze werden automatisch erzeugt.

Weitere Informationen über Formatierungsoptionen

Sprachen

[] neueste Kommentare

Titel Autor Datum
100 проектов дизайнов кухни Anonim 16 Mai 2022 - 11:33
100 проектов дизайнов кухни Anonim 16 Mai 2022 - 11:33
and print on printers). Anonim 16 Mai 2022 - 11:31
and print on printers). Anonim 16 Mai 2022 - 11:31
twardak Anonim 16 Mai 2022 - 11:20
handwritten texts, Anonim 16 Mai 2022 - 11:12