Okradali w pociągach ze Świnoujścia

cbs2.jpg

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło gang, który okradał pasażerów w pociągach jadących ze Świnoujścia. Ofiarami przestępców padali głównie obcokrajowcy. Podczas zatrzymania członków gangu znaleziono spore ilości pieniędzy m.in. euro. Policja apeluje do ofiar gangu o kontakt. Poszkodowani mogą dzwonić na specjalny numer telefonu (+48) 477 218 984.

Przestępcy okradali pasażerów głównie w pociągach dalekobieżnych: „Przemyślanin” na trasie Świnoujście – Przemyśl oraz „Uznam” na trasie Świnoujście – Warszawa. Podczas podróży dosypywali oni podróżnym różne środki farmaceutyczne do napojów. Gdy ofiara była już całkowicie nieprzytomna lub otumaniona, przestępcy dokonywali kradzieży. Ich łupem padały głównie pieniądze znajdujące się w podręcznych saszetkach, odzieży czy bagażu. Jak ustalono członkowie gangu byli także agresywni wobec konduktorów, których próbowano zastraszyć. Podejrzanym o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą jest mieszkaniec Warszawy, 30-letni Robert B. Łącznie zatrzymano siedem osób, które zostały tymczasowo aresztowane.

- Apelujemy do osób, które zostały okradzione w pociągach, a nie zawiadomiły o tym organów ścigania o kontakt z policjantami. Ofiarami gangu padali głównie obcokrajowcy, co pozwalało przypuszczać członkom grupy, że przestępstwa nie zostaną zgłoszone - mówi rzecznik prasowy komendanta CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Prokuratura zwraca się do wszystkich osób, które zostały w ten sposób okradzione o poinformowanie o tym fakcie właściwych dla ich miejsca pobytu i zamieszkania jednostek policji lub prokuratury albo zwrócenie się bezpośrednio do CBŚP.

Fot. CBŚP