Siedowa w Świnoujściu nie zobaczymy

sidov portal.jpg

A jednak! Największy szkolny żaglowiec świata STS Siedow nie przypłynie 18 maja do Świnoujścia. Jednostka miała być udostępniona do zwiedzania. Ukazały się już nawet zapowiedzi na ten temat w niektórych świnoujskich mediach. My byliśmy nieco bardziej sceptyczni i okazało się, że mieliśmy rację!

Jak się oficjalnie dowiedzieliśmy, decyzją premiera RP (informacja od MSZ i MSWiA) STS Siedow nie otrzymał zgody na wejście do portu Świnoujście.

Dodajmy, że na pokładzie Siedowa przebywa 70 studentów z Państwowej Akademii Kerczeńskiego Koledżu Przemysłu Rybnego z Krymu, który jest okupowany przez Rosję. Najpierw z tego powodu jednostki nie wpuściła Estonia. Później żaglowiec miał zawinąć do Gdyni, ale nie było na to zgody rządu Polski. W końcu 14 kwietnia Siedow zcumował w porcie w Warnemünde.

Kommentar hinzufügen

  • Internet- und E-Mail-Adressen werden automatisch umgewandelt.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Zeilen und Absätze werden automatisch erzeugt.

Weitere Informationen über Formatierungsoptionen

Sprachen

[] neueste Kommentare

Titel Autor Datum
Holdu Pruskiego Anonim 28 Mär 2018 - 19:39
Dyalise Anonim 15 Jan 2018 - 18:36
Quappen kaufen Anonim 6 Dez 2017 - 20:25
Przysługa? Anonim 7 Nov 2017 - 09:41
Co gorsza przybędą kolejne transporty siarki Anonim 28 Okt 2017 - 09:21
Racja! Anonim 24 Okt 2017 - 20:20

[] meist gelesen

dary muzeum

Das Hochseefischereimuseum in Swinemünde ist um einige interessante Exponate reicher geworden. Sie wurden dem Museum, das sich auch mit der Geschichte der Stadt befasst, kürzlich von einem 90-jährigen deutschen Staatsbürger überreicht. Unter den Schenkungen befindensich sehr persönliche Familienerbstücke, unter anderem Briefe des Großvaters Karl Ludwig Nikolaus, der in den 30-er Jahren des vergangenen Jahrhunderts Rektor der Volksschule in Swinemünde war.